• آزمایشگاه دانش قم (از ساعت 6 الی 21)
image

درباره ما

آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش قم به عنوان یک مرکز تخصصی و فوق تخصصی در امور تشخیصی و آزمایشگاهی با سابقه ای بیشتر از دو دهه با ارتقای کمی و کیفی خدمات خود بر آن بوده تا گامی موثر در جهت بهبود سلامت جامعه بردارد. از اهداف مهم این آزمایشگاه، دستیابی به بالاترین سطح استاندارهای روز جهانی، انجام طیف وسیع تری از آزمایشات، ارائه خدمات بروز به مراجعین و در نهایت برخورداری از حداکثر میزان رضایتمندی ایشان بوده و در مسیر دستیابی به این هدف، میتوان به کسب گواهینامه هایی در سطح بین المللی از جمله مدیریت کیفیت ISO 9001-2015 در آزمایشات تشخیص طبی از URS انگلستان و تحت پوشش بودن مستمر برنامه ی ملی کنترل کیفی EQAP اشاره نمود. آزمایشگاه دانش با دارا بودن کادری مجرب و نیروهای متخصص و کارآزموده، بکارگیری تجهیزات پیشرفته و به روز، استفاده از تکنیکهای جدید آزمایشگاهی و تضمین کیفیت دقیق در کلیه مراحل از زمان پذیرش تا تحویل جواب،  پتانسیل و پشتوانه فکری و عملی این امر را فراهم کرده ­است.

یکی از خدمات مفید این مرکز، طرح آزمایشگاه در منزل است که کلیه مراجعین میتوانند مراحل پذیرش، نمونه گیری و دریافت جواب را بدون مراجعه به آزمایشگاه در منزل یا محل کار انجام دهند.

آزمایشگاه دانش قم شامل بخشهای بیوشیمی، هورمون شناسی، خون شناسی، میکروبشناسی، تجزیه ادرار، انگل شناسی، قارچ شناسی، اسپرموگرام، کروماتوگرافی، الکتروفورزیس، مولکولی PCR و .. بخش مهم کنترل کیفی QC می باشد.

اهداف و چشم انداز

چشم انداز ما:

چشم انداز ما:

چشم انداز آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش قم شامل توسعه روش‌های تحلیلی جدید، استفاده بهینه از تجهیزات پیشرفته و به روز شده، ارتقای سطح تخصص و دانش پرسنل و بهبود سطح خدمات به صورت مداوم می باشد. ما برای نیل به این اهداف، از روش‌های پیشرفته و دقیق، استفاده می‌کنیم تا در ارائه خدمات به بیماران و پزشکان ، ضامن بالاترین سطح کیفیت در جوابدهی باشیم. از این سبب شعار خویش را اینگونه برگزیدیم که: کیفیت، اولویت ماست...

اهداف ما:

اهداف ما:

تشخیص بیماری‌های خونی: آزمایش خون برای تشخیص بیماری‌هایی از جمله فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و بیماری‌هایی که باعث افزایش یا کاهش تعداد سلول‌های خونی می‌شوند، استفاده می‌شود. ارائه خدمات به صورت دقیق و مطمئن: آزمایشگاه برای پاسخ به نیازهای بیماران و پزشکان، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های مدرن، خدمات بهتر و دقیق‌تری را به صورت مطمئن ارائه می‌دهد. پیشگیری از بیماری‌های انتقالی: آزمایشگاه به منظور پیشگیری از بیماری‌های انتقالی مربوط به خون، از جمله هپاتیت و ایدز، با استفاده از روش‌های به روز و مدرن، تست و آزمایش خون را قبل از انتقال درمانی به بیماران انجام می‌دهد.

استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

رعایت استانداردهای ملی و بین المللی؛ حفظ و ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده با توجه به نیازها و خواسته های مراجعین؛ حفظ و بهبود ایمنی و بهداشت پرسنل و مراجعین از طریق شناسایی خطرات قابل پیش بینی و حصول اطمینان از اجرای سازوکارهای مناسب؛ اولویت دادن به اقدامات پیشگیرانه نسبت به اقدامات اصلاحی؛ آموزش هدفمند و کاربردی پرسنل در جهت بهبود مستمر تمامی فرایندها و فعالیت های مرکز و ارتقاء کار گروهی؛ ارتقاء روحیه و انگیزه پرسنل از طریق جلب مشارکت آنان و بهبود کیفیت کاری؛ پیشگیری و کاهش آلودگیهای زیست محیطی؛ اجرا و حفظ الزامات قانونی مرتبط با جنبه های زیست محیطی، ایمنی و بهداشت.

 

خط مشی کیفیت

بطور یقین دستیابی به نتایج صحیح و کیفیت بالای کار مهم ترین شاخص در یک آزمایشگاه پزشکی است. با توجه به حجم کار و تنوع فعالیتهای فنی در آزمایشگاههای پزشکی نمی توان ادعا کرد که امکان به صفر رساندن خطاهای آزمایشگاهی وجود دارد و بر طبق استاندارد های جهانی نیز ضرایب خطای مجاز برای آزمایشگاهها در نظر گرفته می شود ولیکن با استفاده از سیستم های مختلف و کنترل مستمر کیفیت، می توان احتمال وقوع این خطاها را به حداقل ممکن رسانید.

واحد تضمین کیفیت آزمایشگاه دانش بر اساس الزامات استاندارد 15189 با بکارگیری نرم افزار کنترل و تضمین کیفیت تریتا و تکیه بر توان علمی کادر مجرب خود، سیستم منسجم و یکپارچه ای برای کنترل فرآیندهای اصلی آزمایشگاه شامل فرآیند: قبل از انجام آزمایش، حین آزمایش و پس از انجام آزمایش را اجرا نموده است. شایان ذکر است کنترل کیفی فرآیندهای آزمایشگاه در کنار استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی و پرسنل مجرب منجر به کسب اعتماد بیماران و پزشکان به نتایج ارائه شده توسط این مرکز گردیده است.

 

خط مشی آزمایشگاه پاتوبیولوژی دانش قم

111
image

تیم مدیریت ما

خانم اکرم فرهادی

خانم اکرم فرهادی

مسئول کنترل کیفی
image